Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekspertët mjeko-ligjorë të UNMIK-ut e kanë përfunduar sot zhvarrimin e trupave të 13 personave, në varrezën masive në Malishevë. Shefi i Zyrës së UNMIK-ut për të zhdukurit, Jose Pablo Baraybar, tha se të gjithë trupat ishin meshkuj të veshur me rroba civile, dhe supozohet se ata janë serbë që konsideroheshin të zhdukur që nga viti 1998.
XS
SM
MD
LG