Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Mbrojtjes i Izraelit Shaul Mofaz sot i ka urdhëruar ushtrisë t'i përdorë "të gjitha mjetet e nevojshme" për t'i goditur militantët në Gazë, të cilët shkrepin raketa kundër caqeve hebreje.
Urdhëri vijoi si përgjigje ndaj sulmeve me mortaja që në dy ditët e fundit militantët i shkrepën në vendbanimet në Gazë dhe qytetet kufitare izraelite.
XS
SM
MD
LG