Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut dhe e Jugut i përfunduan sot bisedimet direkte të nivelit të lartë, duke rënë dakord që të punojnë së bashku për paqen në siujdhesën e Koresë.
Në deklaratën e përbashkët, dy Koretë nuk e kanë përmendur problemin kryesor që e kanë, programin bërthamor të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG