Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shqipëria e mbështet dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, kurse qëndrimi i saj është në pajtim me atë të bashkësisë ndërkombëtare, tha ministri i Jashtëm Kastriot Islami.
Pas takimit me shefin e diplomacisë serbo-malazeze Vuk Drashkoviq, shefi i diplomacisë shqiptare u prononcua edhe për statusin përfundimtar të Kosovës.
"Ne mbështesim tre elementet. Jo kthimin në 99-ën, jo ndarjen dhe jo bashkimin me asnjë nga vendet e rajonit", tha Kastriot Islami, i cili gjatë vizitës dy ditëshe në Beograd do të takohet edhe me kryeministrin serb Vojisllav Koshtunica dhe presidentin Boris Tadiq.
XS
SM
MD
LG