Ndërlidhjet

TASHKENT


Trupat qeveritare të Uzbekistanit thanë se e kanë rimarrë kontrollin në qytetin Korasu, në kufi me Kirgizinë.
Ndërkohë Shtetet e Bashkuara dhe Britania i ripërsëritën thirrjet për hetime të pavarura ndërkombëtare rreth trazirave të javës së kaluar.
Në Uashington, sekretari i jashtëm britanik Jack Straw, tha se duhet vepruar për të zgjidhur situatën.
"Bëj thirrje për një hetim të pavarur ndërkombëtar që të zbulohet përse kanë ndodhur vrasjet, natyra e vrasjeve, dhe kush është përgjegjës", tha Strow.
XS
SM
MD
LG