Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

NANCY


Kancelari i Gjermanisë, Gerhard Schroeder, presidenti i Francës, Jacques Chirac, dhe presidenti i Polonisë, Aleksandër Kvashnjevski, sot në qytetin francez Nancy, u bënë thirrje francezëve të votojnë për kushtetutën e Bashkimit Evropian në referendumin e 29 majit.
Kancelari gjerman Gerhard Schroder tha se të gjitha shtetet e bllokut duhet të përpiqen ta zhvillojnë BE-në, dhe shtoi se kjo është veçanërisht e nevojshme në Francë.
XS
SM
MD
LG