Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri irakian, Ibrahim al-Jaafari, ka shkuar në Ankara për të biseduar me kryeministrin turk, Recep Tyyip Erdogan, rreth lidhjeve ekonomike, përpjekjeve të rindërtimit dhe shqetësimeve për destabilitetin në Irak. Vizita e Jaafar-it është e para jashtë vendit që kur është zgjedhur kryeministër.
Ndërkaq në Irak, një oficer i ushtrisë tha se nga shpërthimi i një bombe afër një xhamie shiite në Bagdad, janë vrarë dy fëmijë dhe nëna e tyre.
Ushtria e Shteteve të bashkuara njoftoi sot se në tri incidente të ndara, janë vrarë 4 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG