Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë Kastriot Islami, kanë rënë dakord se është e domosdoshme që Tirana dhe Beogradi t'i avansojnë marrëdhëniet dypalëshe në fushën e mbrojtjes së të drejtave të minoriteteve.
Në komunikatën e presidencës serbe, thuhet se Tadiq ia ka përsëritur Islamit qëndrimin e tij për "mosndryshimin e kufinjve dhe krijimit të shteteve tjera në rajon".
XS
SM
MD
LG