Ndërlidhjet

SOUDA BAY/GREQI


Forcat detare të NATO-s në Mesdhe, sot i filluan stërvitjet në ujdhesën greke të Kretës.
Në stërvitjet mori pjesë edhe sekretari i përgjithshëm i aleancës Jaap de Hoop Scheffer.
Komandanti i NATO-s për Evropën, gjenerali James Jones tha se forcat detare të NATO-s në Mesdhe kanë ndihmuar në zbrapsjen e terroristëve dhe trafikantëve të armëve.
XS
SM
MD
LG