Ndërlidhjet

KAN


Drama belge "Fëmija" e ka fituar çmimin "Palma e Artë" të festivalit në Kanë.
Regjisorë të filmit janë vëllezërit belgë Luc dhe Jean-Pierre Dardenne, të cilët para 6 vjetësh gjithashtu e fituan Palmën e Artë me filmin Rosetta.
Juria e prirë nga regjisori sarajevas Emir Kusturica, çmimin për aktor më të mirë ia dha amerikanit Tommy Lee Jones, kurse për aktore më të mirë, Hanna Laslo-s nga Izraeli.
XS
SM
MD
LG