Ndërlidhjet

PODGORICË


Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Daut Dauti, tha se kryeministri i Serbisë, Voisllav Koshtunica, po ndërmerr lëvizje të njëanshme sa i përket çështjes së takimit me kryeministrin e Kosovës, Bajram Kosumin. Ai më tutje theksoi se vendin dhe kohën e takimit duhet ta caktojë bashkësia ndërkombëtare.
Këto komente Dauti i bëri për të përditshmen podgoricase, "Dan", në të cilën, ai shtoi gjithashtu, se qeveria në Prishtinë, ka marrë, siç u shpreh, "premtimin" e bashkësisë ndërkombëtare, se brenda një viti Kosova do të bëhet e pavarur.
XS
SM
MD
LG