Ndërlidhjet

BISHKEK


"Situata në kufirin ndërmjet Kirgizisë dhe Uzbekistanit është e qetë", i ka thënë Radios Evropa e Lirë, sekretari i Këshillit të Sigurisë kirgize, Miroslav Niyazov. Ndërkaq, i dërguari i presidentit, Almambet Matubraimov, tha se qeveria e tij nuk do t'u japë azil politikë të gjithë refugjatëve uzbekë që kanë kaluar në Kirgizi, pas trazirave të javës së kaluar.
XS
SM
MD
LG