Ndërlidhjet

BUKURESHT


Rumania njoftoi se tre gazetarët dhe shoqëruesi i tyre irako-amerikan janë liruar pas gati dy muaj të mbajtur peng nga rrëmbyesit në Irak. Një zëdhënëse e presidentit, Traian Basescu, tha se gazetarët nuk janë keqtrajtuar fizikisht.
XS
SM
MD
LG