Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe partia e tij sot përballen me një test zgjedhor në shtetin federal Rajne-Vestphali.
Sipas anketimeve, Socialdemokratët e Schroederit radhiten pas Demokristianëve konservatorë.
Votimet shihen si test për zgjedhjet federale 2006.
XS
SM
MD
LG