Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, i cili ndodhet për një vizitë katërditëshe në Shtetet e Bashkuara, kundërshtoi kritikat amerikane lidhur me përpjekjet e tij antidrogë, dhe bëri thirrje për ndihmë ndërkombëtare në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike në Afganistan. Ai gjithashtu kërkoi drejtësi për të burgosurit e keqtrajtuar nga ushtarët amerikanë. Karzai nesër do të takohet me presidentin George Bush.
XS
SM
MD
LG