Ndërlidhjet

BAGDAD


Autoritetet njoftuan se persona të armatosur e kanë vrarë drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë së Tregtisë, Ali Mousa Salmanin, dhe shoferin e tij, kurse 3 persona të tjerë janë plagosur në këtë sulm, sot në mëngjes.
Kurse mbrëmë, të paktën 5 komando irakiane janë vrarë, në një pusi afër qytetit Baixhi, 180 km në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG