Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur kanë vrarë bashkëpunëtorin kryesor të kryeministrit irakian Ibrahim al-Jaafari.
Policia tha se Wael al-Rubaei ishte sulmuar në rrugën kryesore në qendër të Bagdadit, në kohën kur po shkonte në punë.
Ndërkohë, ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se 3 ushtarë amerikanë janë vrarë dhe një është plagosur dje në dy sulme të ndara në qytetin verior Mosul.
XS
SM
MD
LG