Ndërlidhjet

KABUL


Trupat amerikane dhe ato aleate afgane kanë vrarë 12 kryengritës në Afganistanin lindor.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se luftimet ndërmjet forcave të koalicionit dhe besnikëve të talibanëve u zhvilluan të dielën në lindje të provincës Paktika, pasi kryengritësit ilegalisht e kishin kaluar kufirin me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG