Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kriza në Uzbekistan është në krye të agjendës së takimit të ministrave të jashtëm të BE-së në Bruksel.
Pritet që 25 ministrat t'i mbështesin thirrjet për hetime të pavarura lidhur me trazirat në Uzbekistanin lindor, që i bënë NATO-ja, Kombet e Bashkuara, Shtetet e Bashkuara dhe OSBE-ja.
XS
SM
MD
LG