Ndërlidhjet

MOSKË


Forcat ruse dhe amerikane sot i kanë filluar stërvitjet e përbashkëta në Rusi.
Agjencitë ruse të lajmeve raportojnë se stërvitjet do të përqëndrohen në operacionet e përbashkëta antiterroriste, si dhe në operacionet paqëruajtëse.
Në stërvitjet që do të zgjatin deri në 3 qershor, marrin pjesë 275 trupa dhe oficerë.
XS
SM
MD
LG