Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin e dekoroi sot ish presidentin amerikan, George Bush të vjetrin, me medalje për shërbimin e tij gjatë Luftës së Dytë Botërore, gjatë takimit të tyre në Kremlin. George Bush i vjetri ishte pilot gjatë Luftës së Dytë dhe i kishte shpëtuar incidentit kur aeroplani i tij ishte qëlluar dhe përplasur në tokë.
XS
SM
MD
LG