Ndërlidhjet

LONDËR


Gazetarët dhe personeli tjetër i punësuar në Radio Televizionin shtetëror britanik e kanë filluar sot një grevë 24 orëshe, që në mënyrë serioze e ka çrregulluar programin e radios dhe të televizionit. Është thënë se kjo grevë po bëhet për ti kundërshtuar planet për mbylljen e afro 4 mijë vendeve të punës.
XS
SM
MD
LG