Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një veture bombë afër një restorani në Bagdad janë vrarë të paktën 7 dhe plagosur mbi 80 njerëz. Po në Bagdad, persona të armatosur kanë vrarë sot një zyrtar të lartë të sigurisë kombëtare dhe shoferin e tij. Kurse në veri të vendit, një kamion bombë ka shpërthyer duke vrarë të paktën 5 dhe plagosur 13 të tjerë. Policia irakiane tha se shpërthimi ka ndodhur në Tuz Khurmatu, rreth 90 kilometra në jug të Kirkuk.
XS
SM
MD
LG