Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin kritikoi sot Letoninë dhe Gjeorgjinë për qëndrimet e tyre në mosmarrëveshjet e ndara me Rusinë. Në një konferencë me gazetarë në Moskë, lidhur me pretendimet territoriale të Letonisë, Putin tha se Letonia nuk do të marrë atë që dëshiron.
Kurse, sa i përket Gjeorgjisë, ai tha se negociatat për tërheqjen e dy bazave ruse nga atje, nuk janë zhvilluar "në frymë partneriteti".
XS
SM
MD
LG