Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në një rrugë transitore në Lypian, nga një shpërthim në makinën me të cilën po lëviznin janë lënduar tre persona. lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë edhe zëdhënësi i SHPK-së, Refki Morina. "Tre janë lenduar, njëri nga ta është liruar nga spitali, kurse dy të tjerët vazhdojnë të trajtohen, dhe sipas konfirmimeve nga mjekët e QKU-së, janë jashtë rrezikut për jetë. Njësiti i hetimeve i komunikacionit është duke u marrë me rastin", tha Morina.
XS
SM
MD
LG