Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një makine – bombë sot në qendër të Bagdadit u vranë 6 njerëz dhe u plagosën katër të tjerë, kanë thënë zyrtarë policorë. Shpërthimi ndodhi në çastin kur ekspertët për demontimin e bombave po i afroheshin vendit të eksplodimit, pasi më parë qytetarët kishin informuar policinë për një makinë me pamje të dyshimtë. Personat e vrarë ishin kalimtarë rasti ndërsa në mesin e të plagosurve është edhe një polic.
XS
SM
MD
LG