Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjole tha se ka arrestuar tre marokenë të dyshuar, për të cilët dyshohet se kanë siguruar armët dhe kanë finansuar sulmet në trenat e Madridit para 14 muajsh, në të cilat e humbën jetën 191 njerëz.
Autoritetet thanë se personat dyshohen se i përkasin një grupi të armatosur.
Gjithsejt 25 persona deri tash janë arrestuar nën dyshimet se janë të ndërlidhur me sulmet në Madrid.
XS
SM
MD
LG