Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë e kanë humbur jetën nga shpërthimi i një automjeti bombë në qendër të Bagdadit.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi gjithashtu se dje, 4 ushtarë amerikanë e kishin humbur jetën nga shpërthimi i një automjeti në Hasva, 50 km në jug të kryeqytetit irakian.
Mëngjesin e sotëm një automjet tjetër shpërtheu në qendër të Bagdadit, duke lënë pas vetes, të paktën 2 të vrarë dhe 4 të plagosur.
XS
SM
MD
LG