Ndërlidhjet

AARE/SUEDI


Ministri i jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn, vendi i të cilit aktualisht e kryeson Bashkimin Evropian, tha se komuniteti botëror duhet të bëjë "gjithçka" për ta penguar Iranin që një ditë të zhvillojë armë bërthamore. Këto komente Asselborn i bëri sot, pas takimit të Këshillit të Partneritetit Euro-Atlantik, në Aare të Suedisë, në të njëjtën ditë kur ministrat e jashtëm të Britanisë, Francës dhe Gjermanisë takohen me kryenegociatorin iranian, Hassan Houuhani, në Gjenevë.
XS
SM
MD
LG