Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ROMË


Kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano, ka kërkuar bisedime për planin drejt pavarësimit të Kosovës nga Serbia, duke përjashtuar mundësinë e zgjerimit territorial të Shqipërisë. "Është e domosdoshme që menjëherë të fillojnë negociatat për planin e pavarësisë së Kosovës, me garanci për intergimin e plotë dhe sigurinë e serbëve në Kosovë", ka thënë Nano.
Këto komente ai i bëri sot në një intervistë për gazetën italiane "Koriere de la sera".
XS
SM
MD
LG