Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri kinez Wen Jiabao dhe presidenti uzbek, Islam Karimov, thanë sot se vendet e tyre janë të bashkuara në luftën kundër terrorizmit. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme kineze Kong Kuan, tha sot se të dy vendet janë kundër forcave "sepseratiste, ekstremiste dhe terroriste".
Kina dhe Uzbekistani kanë nënshkruar sot disa marrëveshje dypalëshe, derisa presidenti uzbek vazhdon vizitën e tij në Pekin.
XS
SM
MD
LG