Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një shpërthim ka ndodhur në një objekt kulti të fesë islame në kryeqytetin pakistanez Islamabad, duke shkaktuar së paku 18 viktima.
"Sot në festivalin vjetor të Bari Imamit, që është mbrojtesi i Islamabadit, ishin mbledhur besimtarë shiitë dhe sunitë. Pasi kishin filluar lutjet ndodhi një shpërthim. Shumë besimtarë humbën jetën dhe një numër edhe më i madh u plagosën", shpjegoi një nga organizatorët e festivalit, që ishte në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG