Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se hetuesit kanë konfirmuar fyerjen e Kur'anit në burgun e Guantanamos. Komandanti i burgut, gjenerali Jay Hood, tha se hetuesit i kanë evidentuar 5 raste të tilla. "Kemi identifikuar 13 incidente të fyerjes së Kur'anit nga personeli. 10 janë bërë nga rojet, dhe 3 nga hetuesit", ka thënë gjenerali Hood.
Ndërkohë, në Pakistan, Indi dhe Malajzi, mijëra qytetarë kanë protestuar kundër abuzimeve me Kur'anin.
XS
SM
MD
LG