Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një shpërthim afër një objekti kulti të fesë islame në kryeqytetin pakistanez, Islamabad, ka shkaktuar të paktën 18 viktima.
"Sot, në festivalin vjetor të Bahri Imamit, që është mbrojtësi i Islamabadit, ishin mbledhur besimtarë shiitë dhe sunitë. Pasi kishin filluar lutjet ndodhi një shpërthim. Shumë besimtarë humbën jetën dhe një numër edhe më i madh u plagosën", shpjegoi njëri nga organizatorët e festivalit, që ishte në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG