Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri britanik Tony Blair do të takohet sot me homologun e tij italian, Silvio Berlusconi, në fillim të një turneu që ka për qëllim t'i bindë vendet më të industrializuara, të pajtohen për masat ndaj ndryshimeve klimatike. Si kryetar i Grupit të Tetëshes, Blair mendon të fitojë përkrahjen e Berlusconit për hapat kundër këtyre ndryshimeve.
Pas Italisë, ai do të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara, Rusi, Francë dhe Gjermani.
XS
SM
MD
LG