Ndërlidhjet

KIEV


Sekretari amerikan për Energji, Samuel Bodman, dhe kryeministrja ukrainase, Yulia Tymoshenko, thanë sot se Kievi duhet të rrisë pavarësinë energjetike dhe të krijojë burime të reja. Pas takimit, Tymoshenko e cilësoi krijimin e burimeve të reja si tejet të rëndësishme. Ata biseduan për zëvendësimin e karburanteve bërthamore ruse me ato amerikane.
XS
SM
MD
LG