Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRAGË


Mijëra muslimanë në Lindje të Mesme, Afrikë dhe Azi, kanë protestuar sot kundër përdhosjes së Kur'anit nga personeli i ushtrisë amerikane në burgun e Guantanamos në Kubë. Protestuesit në Egjipt, ordani, Liban dhe Sudan, u bënë thirrje udhëheqësve të tyre që të ndalin atë që ata e quajtën "poshtërim" dhe ta kundërshtojnë Amerikën. Protesta janë mbajtur edhe në Indi dhe Malajzi, pasi zyrtarë të ushtrisë amerikane pranuan se në guantanamo ka pasur disa incidente të fyerjes së Kur'anit.
XS
SM
MD
LG