Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 5 pjesëtarë të forcave irakiane të sigurisë janë vrarë dhe rreth 45 njerëz të tjerë janë plagosur në dy sulmet e kryengritësve në Irakun verior.
Një zyrtar i policisë tha se sulmet kishin për shënjestër një bazë ushtarake të Irakut në Sinjar, 120 km në veriperëndim të vendit.
Ndërkohë, ministri irakien i sigurisë, sot e konfirmoi vdekjen e pengut japonez, 44 vjeçarit Akihiko Sato, i cili u rrëmbye në fillim të muajit në Irak.
XS
SM
MD
LG