Ndërlidhjet

XHAKARTË


Të paktën 19 njerëz e kanë humbur jetën dhe 20 janë plagosur në dy shpërthimet e sotme në tregjet e qytetit Tentena, në ujdhesën Sulawesi të Indonezisë.
Ende nuk është e qartë kush qëndron pas sulmeve në qytetin, i cili ka qenë arenë e përplasjeve ndërmjet Myslimanëve dhe të Krishterëve prej vitit 2000, që si pasojë ka patur mbi 1000 viktima.
XS
SM
MD
LG