Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 9 persona janë vrarë dhe rreth 70 të tjerë janë plagosur nga sulmet e kryengritësve në Irakun verior.
Ndërkohë, ministri irakian i sigurisë, ka konfirmuar vdekjen e pengut japonez, 44 vjeçarit Akihiko Sato, i cili u rrëmbye në fillim të muajit në Irak.
XS
SM
MD
LG