Ndërlidhjet

XHAKARTË


Së paku 22 njerëz kanë humbur jetën dhe 40 janë plagosur në dy shpërthimet e sotme në tregjet e qytetit Tentena, në Indonezi. Ende nuk është e qartë kush qëndron pas sulmeve në qytetin, i cili ka qenë arenë e përplasjeve ndërmjet myslimanëve dhe të krishterëve prej vitit 2000, që si pasojë ka shkaktuar mbi 1000 viktima. Por zëvendëspresidenti i vendit ka thënë se ndarjet fetare nuk janë arsye për sulmin.
XS
SM
MD
LG