Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat irakiane të mbrojtjes kanë filluar një operacion sigurie për të shkatërruar rrjetet e terroristëve në kryeqytetin irakian. Rreth 40 mijë forca irakiane, të mbështetura dhe nga trupat amerikane, po marrin pjesë në këtë aksion. Gjatë ditës në Bagdad nga një atentat vetvrasës para zyrave të ministrisë së naftës humbën jetën dy roje. Pesë civilë irakianë, një ushtar britanik dhe një amerikan kanë humbur jetën në incidente të ndara në pjesë të ndryshme të vendit.
XS
SM
MD
LG