Ndërlidhjet

TEL AVIV


Qeveria izraelite ka miratuar lirimin e 400 të burgosurve palestinezë, si pjesë e marrëveshjes mes kryeminsitrit Sharon dhe udhëheqësit palestinez, Mahmud Abbas.
Në të tjera zhvillime një palestinez është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur gjatë sulmit ndaj një baze ushtarake izraelite. Ndërkaq në Hebron një tjetër palestinez është vrarë pasi ka sulmuar me thikë një ushtar izraelit.
XS
SM
MD
LG