Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Irak edhe sot kishte shpërthime vetëvrasëse. Nga një sulm i tillë afër Ministrisë së naftës janë vrarë dy rojtarë dhe katër persona të tjerë janë plagosur, ka thënë zyrtari policor, Adil Hassan. Nga një shpërthim në Irakun jugor është vrarë një ushtar britanik, ndërsa nga një sulm me bombë në pjesën veriperëndimore të Bagdadit është vrarë një pjesëtar i ushtrisë së Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG