Ndërlidhjet

BARI, ITALI


Papa Benedikti i 16-të ka premtuar sot se do të angazhohet në zvoglimin e dallimeve mbi 1 mijë vjeçare ndërmjet Kishës katolike dhe asaj Ortodokse. Këtë premtim ai e bëri gjatë vizitës në qytetin Bari të Italisë, që është vizita e tij e parë jashtë Romës, prej se u zgjodhë Papë.
XS
SM
MD
LG