Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë afganë thanë se një bombë që kishte për shenjester një automjet të NATO-s, ka shkaktuar plagosjen e të paktën 7 vetave. Shefi i policisë rajonale, Mohamad Kabar tha se bomba ishte e vendosur në një biçikletë të braktisur dhe ajo ka shpërthyer pak pasi kishte kaluar automjeti me ushtarë. Shpërthimi ndodhi disa orë pas sulmit me një predhë ndaj selisë së forcave të NATO-s në Kabul, ne te cilin nuk pati te lënduar.
XS
SM
MD
LG