Ndërlidhjet

BERLIN


Opozita gjermane e ka emëruar zonjën Angela Markel kandidate për kancelar në zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 18 shtator.
Markel është udheheqese e Unionit Kristian Demokrat, dhe do ta sfidoje kancelarin Gerhard Schroeder.
Angela Markel do të jetë kandidatja e parë femër që konkuron për kancelare të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG