Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai francez Jacques Chirac, kanë rikonfirmuar nevojën për marrëdhënie më të afërta ndërmjet Rusisë dhe Francës. Gjatë një bisede telefonike, ata e kanë vlerësuar si domosdoshmëri bashkëpunimin e ngushtë midis Rusisë dhe Francës, njoftoi Kremlini. Biseda u bë sot, një ditë pas refuzimit të Kushtetutës së BE-së nga ana e francezëve.
XS
SM
MD
LG