Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mediat kanë raportuar sot për arrestimin e dy shtetasve amerikanë të cilët akuzohen për lidhje me rrjetin terrorist "Al-Qaida". Rafiq Sabir dhe Tarik Ibn Osman Shah, janë arrestuar të premten pas një operacioni 2 vjeçar zbulimi të Zyrës Federale të Hetimeve. Ata akuzohen për ofrimin e ndihmës mjekësore, stërvitjen e militantëve në Arabinë Saudite dhe përpjekje për rekrutimin e terroristëve të rinj.
XS
SM
MD
LG