Ndërlidhjet

KARAÇI


Zyrtarë të Pakistanit thanë se tre sulmuesit dhe një polic janë vrarë, nga një sulm vetëvrasës afër një xhamie të pakicës shiite, në Karachi të Pakistanit. Këshilltari i ministrit rajonal të informatave, Salahuddin Haider, tha se njëri nga sulmuesit ishte vetëvrasës dhe e hodhi veten në erë, derisa polici ka hapur zjarr dhe i ka vrarë dy sulmuesit tjerë jashtë xhamisë. Vrasja e policit është e paqartë.
XS
SM
MD
LG